SMTP

SMTP je údaj, který po Vás bude chtít každý program pro příjem a odesílání e-mailů. Je to tzv. server pro odchozí poštu. Každý poskytovatel e-mailové schránky jej má jiný. Server pro příchozí emaily je POP3 nebo IMAP.

Kde SMTP údaj najdu?

Když si vytvoříte e-mailovou schránku většinou je tato informace v prvním e-mailu. Jedná se jak o schránky zdarma, třeba od seznamu, atlasu, centrum mail nebo placených vrámci webových stránek, třeba od Wedosu, Forpsi nebo Active24.

Pokud mail s údaji neumíte najít, nic se neděje, SMTP adresy najdete zde nebo stačí do googlu či seznamu napsat slovo SMTP a pak název poskytovatele. Třeba SMTP seznam, SMTP gmail atd.

Adresa serveru SMTP od poskytovalé zdarma (velke portaly) většinou začitna smtp. a končí jménem poskytovatele. Takže když máte mail od seznamu je to smtp.seznam.cz

Seznam nejčastěji hledaných SMTP serverů

K nastavení e-mailového klienta budete dále potřebovat i POP3. Pokud znáte SMTP, POP3 nemusíte hledat má stejný tvar akorát nezačína smtp. ale pop3.

Příklad: Vaše SMTP je: smtp.seznam.cz tak POP3 je automaticky pop3.seznam.cz

SMTP seznam

 • smtp.seznam.cz
 • Port: 465(šifrované spojení SSL)
 • Dále je u tohoto serveru nutné zapnout funkci „SMTP autentifikace“ (ověřování uživatelského jména a hesla na SMTP serveru).

SMTP google / SMTP gmail

 • smtp.gmail.com
 • Port: 465

SMTP volný.cz

 • smtp.volny.cz
 • Port: 465

SMTP centrum.cz

 • smtp.centrum.cz

SMTP wedos

Adresy POP, IMAP a SMTP serverů pro Vaši službu najdete v e-mailu o jejím zřízení, nebo v zákaznické administraci tímto postupem:

 1. Přihlaste se do zákaznické administrace.
 2. V horním menu vyberte Hostingové služby a Webhosting, WMS nebo WebSite.
 3. Zvolte službu, u které chcete e-mailové schránky nastavit.
 4. V Detailu služby najděte tabulku Adresy služeb a v ní řádky SMTP(S), IMAP(S) a POP(S).
smtp wedos

SMTP forpsi

SMTP server smtp.forpsi.com je realizován systémem Cloudmark Gateway firmy Cloudmark. Cloudmark Gateway je ve svém oboru nejrychlejší, vysoce flexibilní řešení úrovně carrier-grade zajišťující mimo jiné účinnou ochranu před přetěžováním serveru nebo před zneužitím emailových účtů ke spamování.
 
Připojení k smtp serveru je možné na portech 25, 587 a 465. Doporučujeme zabezpečené spojení TLS na portu 587 nebo SSL na portu 465.
 
 Poznámka: Poskytovatelé internetového připojení často z důvodu ochrany před spamováním blokují komunikaci na portu 25. Pro předcházení potížím s blokováním portu 25 doporučujeme pro odchozí server smtp.forpsi.com použít port 587, nebo port 465 spolu se zabezpečeným spojením SSL.

Webmail Forpsi

SMTP active24

 • Server „email.active24.com
 • port „993“ a metoda šifrování „SSL

SMTP O2

Co zkratka SMTP znamená?

Simple Mail Transfer Protocol (zkratka SMTP) je internetový protokol určený pro přenos zpráv elektronické pošty (e-mailů) mezi přepravci elektronické pošty (MTA). Protokol zajišťuje doručení pošty pomocí přímého spojení mezi odesílatelem a adresátem; zpráva je doručena do tzv. poštovní schránky adresáta, ke které potom může uživatel kdykoli přistupovat (vybírat zprávy) buď přímo na serveru, nebo z jiného počítače pomocí protokolů jako POP3 nebo IMAP.

Chyby

Doprava dopisu protokolem SMTP může selhat z mnoha různých příčin. SMTP protokol rozeznává dva typy chyb. Trvalé chyby (jejich číselný kód začíná 5) jsou např. „uživatel neexistuje“, „server neexistuje“. V případě trvalé chyby se odesílateli okamžitě posílá zpráva o nedoručení a jeho příčině.

Dočasná chyba (její číselný kód začíná 4) může být způsobena např. tím, že cílový server je momentálně nedostupný, nekomunikuje nebo je zaneprázdněn. Odesílající server má v tom případě dopis uložit do fronty a po nějakou nastavenou dobu (typicky několik dní) by měly být činěny opakované pokusy (typicky po několika málo desítkách minut) o doručení. Některé servery posílají po několika hodinách neúspěšných pokusů odesílateli zprávu, že doručení se prozatím nepodařilo, ale že to server bude zkoušet dál. Pokud pokusy o doručení jsou po nastavenou dobu neúspěšné, posílá se odesílateli zpráva o nedoručitelnosti a dopis se zahodí.

Zprávy o chybách a varováních bývají v angličtině.

Pokud dříve odchozí pošta fungovala, zkuste restartovat poštovního klienta, případně celý PC. Obzvláště u programu Outlook pod systémy Windows toto může pomoci.

Přesvědčte se, že jste před výskytem potíží neprováděli aktualizaci operačního systému, antivirového programu, firewallu a podobného software. Pokud může mít nefunkčnost za následek podobný zásah a problémy přetrvávají i po restartu Windows, obraťte se na Vašeho administrátora nebo správce sítě.

Náhlou nefunkčnost SMTP mohou mít za následek i jiné příčiny, prověřte i předchozí kroky v tomto článku, zejména Funkčnost domény a Blokované SMTP.

Připojení k serveru se nezdařilo. Účet: ‚Seznam Email – abcdabcdx‘, Server: ‚smtp.seznam.cz‘, Protokol: SMTP, Port: 25, Zabezpečení (SSL): Ne, Chyba zásuvky: 10061, Číslo chyby: 0x800CCC0E

Pokud se setkáte s touto chybou při odesílání ve vašem poštovním programu, zkuste následující kroky:

 • Je-li to možné, aktualizujte své zařízení a poštovní program na nejnovější možnou verzi a zkuste to znovu.
 • Nefunguje-li odesílání stále, podívejte se na článek Poštovní klient se nepřipojí pomocí SSL/TLS. Stará zařízení a poštovní programy, které již nedostávají pravidelné aktualizace, pravděpodobně nepodporují potřebné nejnovější bezpečnostní protokoly a odeslání na nich již nebude fungovat.
 • Ve vlastnostech poštovního účtu adresu serveru „smtp.seznam.cz“ zkuste nahradt jednou z uvedenýh IP adres: 77.75.78.48 nebo 77.75.76.48

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Před přidáním dotazu se prosím podívejte jestli už nebyl někde v diskuzi zodpovězen, díky.

SMTP

Nejnovější návody

Nejnavštěvovanější

Co je spam?

SPAM je nevyžádaná hromadně rozesílaná elektronická pošta. Tato sdělení také mohou obsahovat podvodné a zavádějící informace nebo nebezpečný software.

Email přihlášení Potřebujete vytvořit web? Tvorba webových stránek