SPAM. Co je to spam, kde se bere a co s ním dělat?

Co je to SPAM?

Spam je jakákoliv forma nevyžádané hromadné digitální komunikace. Nejčastěji má podobu e-mailové zprávy, setkat se s ním ale můžeme i v SMS zprávách nebo na sociálních médiích. Mezi spam se někdy řadí i tzv. řetězové zprávy a hoaxy, které se od spamu většinou liší hlavně motivací odesílatele a formou rozesílky. I když je rozesílání spamu ve většině států nelegální, zabránit jeho šíření je téměř nemožné.

Kde najdu SPAM?

Spam najdete pro přihlášení do mailu ve své spamové složce, bohužel někdy jej spam neodhalí a dostane se i do přijatých emailů.

Kdo posílá SPAM?

Možná, že SPAM rozesílá i Váš počítač, protože rozesílání nevyžádaných zpráv se používají infikované počítače, které jsou pod plnou kontrolou útočníka. Dohledání konkrétního viníka je proto velmi komplikovaný proces.

Jak se zbavit SPAMu?

Každý společnost, ať už seznam.cz nebo centrum.cz bojuje proti SPAMu jak se dá. Pomáhají k tomu tzv. spamové filtry. Někdy přes tento filtr SPAM projde a někdy naopak spamfiltr označí za SPAM zprávu, která není SPAM. Ideální je zprávy v e-mailu označit jako spam, díky tomu se odesilatel přidá do spamového filtru a už nikdy Vám od tohoto uživatele SPAM nepříjde. Díky označování zpráv jako SPAM pomáháte společnostem s vylepšováním jejich filtrů a díky Vám SPAM obdrží méně uživatelů.

Hromadné zprávy

Hromadné maily také někdy obsahují SPAM. Proto je čas od času projděte a pokud tam je odesílatel, kterého neznáte nebo e-mail vypadá jako newsletter společnosti, ale nechcete jej odebírat, tak klikněte na označit jako SPAM. Budete tak automaticky odhlášeni i z jeho newsletteru.

Jak označit zprávu jako SPAM?

Příklad si uvedeme na e-mailové schránce od seznam. Napřed si klikněte do složky hromadné a podívejte se jstli zde je nějaká nevyžádaná pošta.

hromadné maily
Složka hromadné e-maily na email.cz

Pokud je, označte ji a pravo nahoře klikněte na Spam.

spam
Zprávy označené jako spam

Co dělat, když mi do SPAMu chodí zprávy, které spam nejsou?

Někdy se to stává. Zde použijeme opačný způsob. Jdeme do složky SPAM, zprávy označíme a klikneme nahoře na odkaz Není spam.

  • Zpráva bude přesunuta do složky Doručené.
  • Odesílatel bude odebrán z vašich Spam kontaktů.

V e-mailové schránce od seznam máte možnost zobrazit externí obrázky i ve složce spam. Hlavně to nedělejte v práci, většinou jsou zde nevyhovující obrázky.

SPAM na wikidedia:

Spam je nevyžádané sdělení masově šířené internetem. Původně se používalo především pro nevyžádané reklamní e-maily, postupem času tento fenomén postihl i ostatní druhy internetové komunikace – např. diskuzní fóra, komentáře nebo instant messaging. Používá se též zkratka UBE/UCE (Unsolicited Bulk/Commercial Email).

Příklad SPAMU

Spam v Anličtině:

Hi,

My name is Danish Ali. I’m the lead developer of Easy Social Feed. I’ve noticed that you installed the plugin and then uninstalled it fairly quickly.
I guess we’ve done something wrong – sorry. Would you be so kind to tell me what was the reason for uninstalling the plugin? I want to make sure we fix that for our future users.

Nebo:

Dear friend

Good day

Please allow me to introduce our company to you.

shanghai J&H industrial co.,ltd is a professional hardware maker in china.

With over 20 years’experience, our products had been exported to many countries in european,american,east & south asia,middle east area and so on.

The company have 4 workshops and advanced production equipment and professional&powerful technology & skill  including cold stamping machinery,welding machinery,forging machinery,casting machinery,general machinery,we have lathes.grinding machinery.punch machinery.planing machine.milling machinery.welding machinery.CMC machinery,and plastic injection machinery and so on. Meanwhile ,we have relevant heat treatment plant, plating plant(BZP &HDG).

Also,we have ourselve’s package , inspection and a distribution logistics warehouse.

We can control quality before shipment,and make any OEM or DIY package,We will be an ideal supplier for some wholesaler/retailer in oversea.

Another,apart from ourselve’s workshops,we also have kept long friendly cooperation with hundred of different hardware factories in china.

We can help oversea industrial user and look for any sources in china.

We can help buyer and supply good service and manufacturer sourcing.

Our products are widely used in automobile,electron, expressway guardrail, solar  project, steel structure, building, petrochemical, and railway,communication,furniture and so on.

Our products is high in quality and delivery in time

Our policy: Innovation and development are our never ending pursuit.
Our goal: Always to seek better performance. Forge the Future!

I look forward to your sooner reply.

Best regards

Henry

Pak zde máme klasické seznamovací spamy

Třeba tento mail jako spam nevypadá, že?

tesco podvod
Když se, ale zaměříte pozorněji, nemá háčky a čárky a to by si společnost jako tesco nedovolila.

Do očí bijící je i odesilatel mailu.

Podovdný odesilatel

Chodí Vám hodně spamu a nevíte si rady? Ptejte se v komentářích, něco vymyslíme

Jeden příspěvek “SPAM. Co je to spam, kde se bere a co s ním dělat?

  1. chci se vratit na muj mail zapoměl jsem heslo a tim se vše stalo,stale mě tvrdi ,že ten mail neexistuje m Mam ho již 20 letachci ho vratit azpět a nemi nabizet gmail.com Kratky josef pomožte mi vratit mj mail ringosjosef@seznam.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Před přidáním dotazu se prosím podívejte jestli už nebyl někde v diskuzi zodpovězen, díky.

SPAM. Co je to spam, kde se bere a co s ním dělat?

Nejnovější návody

Nejnavštěvovanější

Co je spam?

SPAM je nevyžádaná hromadně rozesílaná elektronická pošta. Tato sdělení také mohou obsahovat podvodné a zavádějící informace nebo nebezpečný software.

Email přihlášení Potřebujete vytvořit web? Tvorba webových stránek